Ambasada gjermane termin per viz pune

Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. Deri më tani mijëra kosovarë kanë aplikuar […]Termine per viza gjermane. November 29, 2021 ·. Zyrtare: Ndryshim në dhënien e termineve për viza me qëllim të nisjes së punësimit sipas Rregullës së Ballkanit Perëndimor. Në fillim të secilit muaj do të hapet dhe qëndrojë e hapur për 2 deri 3 javë një listë e regjistrimeve për termine për aplikim për vizë. Nga sot mund të aplikoni për termin në ambasadën gjermane për viza pune. Kallxo. 01.7.2021 - 09:01. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër COVID 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini.E vërtet jo pak vetë e përmbushën këtë ëndërr. Vetëm në nëntë muajt e parë të vitit të kaluar ambasadat gjermane në vendet e Ballkanit Perëndimor dhanë 19.294 viza pune. Ambasada gjermane në Tiranë arriti për vitin 2017 të japë 2796 viza. 'Numri i kërkesave për vizave është shumëfishuar dhe vazhdon të rritet'Ambasada gjermane hap terminet për viza pune. Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00.Njohuri të gjuhës gjermane Niveli B1 Certifikatë e njohur sipas Kuadrit të Përbashkët Evropian për Referencat e Gjuhëve (KPERGJ). 10. DA: 95 PA: 7 MOZ Rank: 75 Ambasada Gjermane jep detaje për viza të punës për kosovarët. Terminët lidhur me procedurat për vizat me qëllim fillimin e punësimit në shtetin gjerman sipas Rregullës për Ballkanin Perëndimor, janë duke u stërzgjatur me mbi një vit pritje në ambasadën gjermane në Prishtinë.Ambasada Gjermane del me një njoftimin e rëndësishëm për vizat e punës Posted on September 6, 2021 by billbordi01 Tashmë dihet se më 1 janar 2021 në Gjermani kanë hyrë në fuqinë e rregulla të reja të punëstë nëpërmjet të ashtuquajturës "Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim).Ambasada gjermane gjithashtu ka njoftuar se për të gjithë ata që duan të caktojnë një termin për vizë për në muajin tetor, atë mund ta bëjnë nga sot në orën 11:00 përmes sistemit të aplikimit online. "Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ardhshëm tashmë ka regjistrime të mjaftueshme. Prandaj lista e ...Für andere Angelegenheiten buchen Sie bitte einen Termin in der entsprechenden Kategorie. Termine für die Beglaubigung von Fotokopien können auch in der Kategorie "Sonstige Konsularangelegenheiten" gebucht werden. Beim Termin können Urkunden zur Legalisation oder Dokumente zur Fotokopiebeglaubigung abgegeben und die Gebühr bezahlt werden.Qytetarët e Kosovës, të cilët kanë synuar të caktojnë në ambasadën e Gjermanisë një termin për aplikim për vizë pune, sot janë përballur me mosfunksionim e web-faqes së ambasadës për këtë çështje. Ata kanë raportuar në KALLXO.com për mosfunksionimin e web-faqes së ambasadës dhe rrjedhimisht nuk kanë mundur të caktojnë termin. Në pamundësi për të […]Edhe sot do të hapet afati i terminëve për vizë punë nga ambasada Gjermane në Kosovë. Ambasada ka njoftuar se lista e pritjes për caktimin e terminit për parashtrimin e kërkesës për vizë për muajin tetor do të hapet sot, më 7 tetor, në orën 14:00, shkruan Reporteri.net. "Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ...Tani do jete shumë më lehtë per të marre një vizë për në Gjermani, qoftë për bashkim familjar, punë apo studime. Kjo pasi ambasda gjermane ne Kosove lehtëson terminet për bashkim familjar, studime edhe për punë.Ndiqeni udhëzimet më poshtë sipas publikimit të ambasadës gjermane:Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëmInformacion për njohjen e kualifikimeve të huaja arsimore mund të gjenden në: www.anerkennung-in-deutschland.de. Udhëzim për aplikuesit duke filluar nga mosha 45 vjeç: Për tu pajisur më një vizë punësimi, që nga 01.01.2022 duhet të kenë një kontratë pune me pagën mujore (brutto) prej të paktën 3.877,50 €. Sep 03, 2021 · Ambasada Gjermane del me një njoftim për vizat e punës, lista e pritjes për terminet e tetorit hapet me 7 shtator September 3, 2021 Më 1 janar 2021 në Gjermani ka hyrë në fuqinë e rregullimit të vijës dhe të ahstuquajturës “Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim) gjerman të punës. Edhe sot do të hapet afati i terminëve për vizë punë nga ambasada Gjermane në Kosovë. Ambasada ka njoftuar se lista e pritjes për caktimin e terminit për parashtrimin e kërkesës për vizë për muajin tetor do të hapet sot, më 7 tetor, në orën 14:00, shkruan Reporteri.net. "Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ...Termine per viza gjermane. April 15, 2020 ·. Ministria e Jashtme gjermane pranon pritjet e gjata për vizë. Aktualisht dhjetëra mijëra vetë në vendet e Ballkanit Perëndimor presin të regjistruar për marrjen e një date për shtrimin e kërkesës për vizë në ambasadat gjermane në rajon.Jan 06, 2022 · Ambasada Gjermane hapi 460 termine, për viza pune aplikuan 56 639 kosovarë. 0 shares. Prishtinë | 06 Jan 2022 | 22:42 | Nga Ekonomia Online. Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ka pranuar gjithsej 56 mijë e 639 aplikime. Ata kanë aplikuar për një prej rreth ... ambasada gjermane aplikimi per termin. August 28, 2021; ambasada gjermane aplikimi per terminMay 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej Aplikuesi me inicialet A.H, i tha Indeksonline se tani ka paraqitur një kërkesë për termin për vizë pune në Ambasadën e Gjermanisë. Por se përgjigja që ka marrë nga agjensionet ndërmjetësuese në këtë rast është se duhet pritur një vit. Kjo pritje e gjatë ia ka zbehur atij gjasat për punësim në një firmë gjermane.Ambasada Gjermane Tiran ... Federale Gjermane ka bërë të mundur edhe përtej vitit 2020 qasjen e privilegjuar në tregun gjerman te punës per shtetas nga Shqipëria (si edhe nga Bosnie Hercegovina, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia). ... Takimet për aplikim për vize sipas ketij rregulli do të jepen vecmas cdo muaj.Ambasada Gjermane Tiran ... Ofertë konkrete e një vendi pune ose kontratë e punës. Ditën e aplikimit të vizës jo më e vjetër se 6 muaj dhe të përmbajë të dhënat e mëposhtme : Llojin e punës / Përcaktimin e profesionit; Kohëzgjatjen e punesimit;Ambasada gjermane: Anulohen terminet për viza pune, janë të nevojshme riregjistrimet. December 21, 2020. ... Po ashtu bëhet e ditur se rregullat e aplikimit për viza pune të parapara në rregulloren e re, në pjesën më të madhe përputhen me rregullat e vlefshme deri tani.Sot hapen terminet për viza pune në Gjermani. By. Buletini Ekonomik. -. 07/09/2021. Kjo ambasadë ka rikujtuar se qysh nga sot më 7 shtator, në orën 11:00 hapet sistemi për viza pune. Ambasada gjermane në Kosovë ka dal edhe me një njoftim për sa i përket caktimit të termineve për viza pune, raporton Albinfo.ch.Ambasada gjermane kumton se nuk janë të sakta raportimet për ligjin e ri që do të hyjë në fuqi nga 1 janari i vitit 2019 me të cilin qytetarët nga vendet të cilat nuk janë anëtare në Bashkimin Evropian do t'u mundësojë të punësohen në ndonjë shtet të Unionit nën kushtet e njëjta si qytetarët e vendeve anëtare të BE-së, transmeton Alsat M.Log In. Ambasada GJermane Bashkim Familjar je na Facebooku. Tauscht euch auf unserer Seite aus. (Informata më të hollësishme gjeni këtu) Për kategoritë në ... Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin dhe Konsullatat e Përgjithshme të RKS në Munih, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf dhe Hamburg- njofton të gjithë shtetasit nga Kosova që synojnë punësimin në Gjermani, për kushtet, pas hyrjes në fuqi me datë 1 mars 2020, të ligjit të ri “mbi punësimin në Gjermani të punonjësve të kualifikuar”. Për pjesëmarrje në procedurën e shortit për termine në shkurt, është i nevojshëm regjistrimi në janar. Ambasada do të njoftojë me kohë për periudhën e hapjes së listës së regjistrimit për janar. Në fund të janarit, personat e përzgjedhur me short do të marrin njofimin nga ambasada për ditën kur iu caktohet termini në ... Për të marrë pjesë në shortin e emërimeve në shkurt 2022, kërkohet një regjistrim i ri në janar 2022. Ambasada do të shpallë në kohë periudhën e hapjes së listës së regjistrimit për janar 2022. Në fund të janarit 2022, personat e tërhequr do të njoftohen nga ambasada se kur do të bëhet takimi i tyre në shkurt 2022.Apr 07, 2022 · Ambasada Gjermane, ka bërë të ditur se në secilin muaj, nga dhjetori e këndej për një termin sipas procedurës së shortit janë regjistruar rreth 45 mijë deri në 55 mijë persona. Ndërkaq këtë javë presidentja Osmani ka thënë se janë rreth 50 mijë qytetarë që provojnë çdo muaj të largohen nga Kosova dhe aplikojnë për […] Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune. Gazeta Express. 24/02/2020 14:04. Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me ...Ambasada Gjermane Prishtinë is located at: Rruga Azem Jashanica 17, Prishtinë. What is the phone number of Ambasada Gjermane Prishtinë? You can try to dialing this number: + (381)- (38)-254500 - or find more information on their website: www.pristina.diplo.de.Ambasada gjermane nuk ka marrëdhënie me asnjë agjensiion apo zyrë. Prandaj nuk është e nevojshme që për vizë pune të ngarkoni ndonjë agjension apo zyrë udhëtimi. Kërkesat për termine janë falas, sikur edhe ndihma për të plotësuar formularët në gjuhën shqipe. Taksa e vetme që duhet paguar është taksa për vizë (75 Euro).Ambasada Gjermane del me një njoftimin e rëndësishëm për vizat e punës. September 6, 2021 Aktualitet/Lajme, Kryesore Leave a comment 136 Views. ... Për udhëtimet hyrëse drejt Gjermanisë ju duhet të keni një ofertë detyruese pune nga një punëdhënës në Gjermani dhe një vizion kombëtar. Për vendin e lirë të punës nuk duhet ...Sie können ein Visum zur Arbeitsaufnahme in Deutschland gemäß Westbalkanregelung beantragen, wenn Sie in Deutschland ohne Anerkennung Ihrer serbischen Berufsausbildung arbeiten möchten, oder Sie in Deutschland eine Tätigkeit ausüben möchten, für die keine Qualifikation erforderlich ist. Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. "Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani.May 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej Sep 21, 2020 · Më 26 gusht 2020 qeveria gjermane miratoi zgjatjen e së ashtuquajturës Rregullore të Ballkanit Perëndimor. Ajo u lejon edhe personave me kualifikim të ulët të vijnë në Gjermani për të ... Siç mësoi DW nga Ministria e Punëve të Jashtme, vetëm në vitin 2017, Ambasada Gjermane në Prishtinë ka trajtuar 19 000 kërkesa për viza afatgjate, pra, jo Schengen. Me këto shifra seksioni i vizave në Ambasadën Gjermane në Prishtinë është ndër dhjetë më të mëdhatë në botë, sikurse edhe seksionet e vizave në Beograd dhe ...Kërkesat shtesë për vizë gjermane bazuar në statusin tuaj të punësimit. Kërkesat shtesë për viza në Gjermani në varësi të zonave tuaja të statusit të punës të renditura më poshtë: Nëse është i punësuar: Kontrata e punës. Pasqyra aktuale bankare e 6 muajve të fundit. Lini lejen nga punëdhënësi.Dokumentacioni Për Vizat e Studentëve. Ju duhet të siguroni dokumentet e mëposhtme në mbështetje të aplikimit tuaj për vizë: Faqen e konfirmimit të DS-160. Për informacion të mëtejshm vizitoni " Si të Aplikoni "; Një pasaportë, të vlefshme për të paktën 6 muaj pas hyrjes tuaj të planifikuar në Shtetet e Bashkuara; Një ...Ambasada gjermane ka njoftim të rëndësishëm për kosovarët që duan të punojnë në Gjermani 4 Shtator, 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka dal me një njoftim të ri rreth caktimit të termineve për viza pune. Nga nesër mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Wednesday, 30 June 2021 - 23:12 albinfo.ch. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. „Rregullorja për Ballkanin ...Für andere Angelegenheiten buchen Sie bitte einen Termin in der entsprechenden Kategorie. Termine für die Beglaubigung von Fotokopien können auch in der Kategorie "Sonstige Konsularangelegenheiten" gebucht werden. Beim Termin können Urkunden zur Legalisation oder Dokumente zur Fotokopiebeglaubigung abgegeben und die Gebühr bezahlt werden.Nga nesër mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Linku i lajmit u kopjua. 30.06.2021 • 18:11. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. "Rregullorja për Ballkanin ...Ambasada Gjermane del me njoftim për vizat e punës: Lista e pritjes për terminet e tetorit hapet me 7 shtator. ... Për udhëtimet hyrëse drejt Gjermanisë ju duhet të keni një ofertë detyruese pune nga një punëdhënës në Gjermani dhe një vizion kombëtar. Për vendin e lirë të punës nuk duhet të keni këtu në kandidatë të ...Apr 07, 2022 · Ambasada Gjermane, ka bërë të ditur se në secilin muaj, nga dhjetori e këndej për një termin sipas procedurës së shortit janë regjistruar rreth 45 mijë deri në 55 mijë persona. Ndërkaq këtë javë presidentja Osmani ka thënë se janë rreth 50 mijë qytetarë që provojnë çdo muaj të largohen nga Kosova dhe aplikojnë për […] boone county indiana fire departmenttype dere Feb 24, 2020 · Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune. Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me një vizë gjashtëmujore […] Feb 12, 2022 · Një gjë e tillë po vlerësohet se është theksuar kohëve të fundit dhe ndër shkaqet kryesore po radhitet paga jodinjitoze dhe mundësitë e punësimit jashtë shtetit. Për këtë të fundit ka interesim të dukshëm të qytetarëve. Për vizë pune, vetëm në Ambasadën e Gjermanisë gjatë muajit janar kanë aplikuar afro 50 mijë persona Kërkesat shtesë për vizë gjermane bazuar në statusin tuaj të punësimit. Kërkesat shtesë për viza në Gjermani në varësi të zonave tuaja të statusit të punës të renditura më poshtë: Nëse është i punësuar: Kontrata e punës. Pasqyra aktuale bankare e 6 muajve të fundit. Lini lejen nga punëdhënësi.Pasi të jeni regjistruar në listën e pritjes për termine, Ju brenda 30 minutave do të merrni një konfirmim fillestar përmes emajlit me informacione plotësuese mbi procedurën dhe një numër të regjistrimit (Referenznummer). Lista e pritjes për termine me qëllim punësimi sipas nenit 26 paragrafi 2 i Rregullores për punësim ... Sep 03, 2021 · Ambasada Gjermane del me një njoftim për vizat e punës, lista e pritjes për terminet e tetorit hapet me 7 shtator September 3, 2021 Më 1 janar 2021 në Gjermani ka hyrë në fuqinë e rregullimit të vijës dhe të ahstuquajturës “Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim) gjerman të punës. Zum reservierten Termin müssen Sie persönlich zur Botschaft kommen. Hinweis: Wenn Sie biometrische Daten für einen Dienst- oder Diplomatenpass abgeben möchten, buchen Sie bitte keinen Termin, sondern kontaktieren uns zunächst per E-Mail ([email protected]). Aus technischen Gründen ist dies während eines normalen Passtermins nicht möglich.Ambasada Gjermane kontrollon dhe vendos lidhur me kërkesën tuaj. Për ta bërë këtë, ajo kontrollon, nëse aplikacioni juaj i plotëson kërkesat ligjore. Kjo zakonisht zgjatë deri në 15 ditë. Ju lusim të keni mirëkuptim që pyetjet në lidhje me ecurinë e lëndës gjatë kësaj kohe të përpunimit në parim nuk mund të përgjigjen.ambasada gjermane aplikimi per termin. Skip to content. About Us; View Products; Contact; Blog ...Ambasada Gjermane Tiran ... Ofertë konkrete e një vendi pune ose kontratë e punës. Ditën e aplikimit të vizës jo më e vjetër se 6 muaj dhe të përmbajë të dhënat e mëposhtme : Llojin e punës / Përcaktimin e profesionit; Kohëzgjatjen e punesimit;"Ambasada ofron rreth 500 deri në 800 termine çdo muaj për këtë kategori, derisa të arrihet numri maksimal i vizave prej 5.500 në vit. Mund të llogaritet, se ata, të cilët nuk kanë sukses për të rezervuar një termin, provojnë sërish në muajt pasues.".Ambasada gjermane hap terminet për viza pune. Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. 150 cc dirt bikes Nga nesër mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Wednesday, 30 June 2021 - 23:12 albinfo.ch. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. „Rregullorja për Ballkanin ...Historia e ambasadës gjermane në Prishtinë. Ambasada gjermane në Prishtinë u takon misioneve të para diplomatike, të cilat pas mbarimit të luftës kanë hapur zyre ndërlidhëse në Kosovë. Që nga mesi i vitit 1999, në Prishtinë u hap "Zyra për Koordinim Civil për ndihmë të menjëhershme për Kosovën".Feb 02, 2022 · “Para pandemisë, në vitin 2019 Ambasada Gjermane në Prishtinë ka lëshuar më shumë se 50.000 viza. Prej tyre rreth 36.000 viza kanë qenë për qëndrime afatshkurtra (viza Schengen), si dhe rreth 15.000 viza nacionale për qëndrime afatgjata (d.m.th. për bashkim familjar, viza pune, viza studimi etj.)”, thuhet tutje. Për të marrë pjesë në shortin e emërimeve në shkurt 2022, kërkohet një regjistrim i ri në janar 2022. Ambasada do të shpallë në kohë periudhën e hapjes së listës së regjistrimit për janar 2022. Në fund të janarit 2022, personat e tërhequr do të njoftohen nga ambasada se kur do të bëhet takimi i tyre në shkurt 2022.May 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej Ambasada Gjermane kontrollon dhe vendos lidhur me kërkesën tuaj. Për ta bërë këtë, ajo kontrollon, nëse aplikacioni juaj i plotëson kërkesat ligjore. Kjo zakonisht zgjatë deri në 15 ditë. Ju lusim të keni mirëkuptim që pyetjet në lidhje me ecurinë e lëndës gjatë kësaj kohe të përpunimit në parim nuk mund të përgjigjen.Termine per viza gjermane. November 29, 2021 ·. Zyrtare: Ndryshim në dhënien e termineve për viza me qëllim të nisjes së punësimit sipas Rregullës së Ballkanit Perëndimor. Në fillim të secilit muaj do të hapet dhe qëndrojë e hapur për 2 deri 3 javë një listë e regjistrimeve për termine për aplikim për vizë.Ambasada Gjermane Tiran ... Vizë për qëndrime afatgjata (vize kombëtare) ... Per aplikuesit e formimit profesional vlen: ju lutemi, rezervoni takimin të paktën 3 muaj para fillimit të shkolles profesionale, në të kundërt aplikimi juaj për vizë nuk mund të përpunohet.Ambasada gjermane sqaron aplikimin për vizë pas marsit 2020. Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë gjermane. Meqenëse është bërë e ditur se më 1 mars 2020 pritet të hyjë në fuqi Ligji gjerman për Fuqinë Punëtore, ky ligj rregullon me ...Termine per Ambasaden Gjermane. April 4 at 4:00 AM ·. ️ Vize Pune ️. Lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. 2323.Ata që ishin në pritje për tu pajisur me viza pune tani po marrin e-mail/ njoftim nga ambasada gjermane se termini i tyre është anuluar për disa arsyeje. Regjistrimet ekzistuese në listën e deritanishme të pritjes së datave të aplikimeve kanë patur vlefshmëri deri në datën 31.12.2020 vetëm për aplikimet sipas Rregullores së ...Ambasada Gjermane Prishtinë is located at: Rruga Azem Jashanica 17, Prishtinë. What is the phone number of Ambasada Gjermane Prishtinë? You can try to dialing this number: + (381)- (38)-254500 - or find more information on their website: www.pristina.diplo.de.Këtu mund të aplikoni për termin vize. Ambasada gjermane deklarohet lidhur me shitjen e termineve për vizë. amabsada gjermane ne kosove gjermania kosova termin per viza viza pune. Shpërndaje. Cicëroje. Të Fundit. Aktivistja Xheni Karaj vlerësohet me çmim ndërkombëtar për mbrojtjen e të drejtave të njeriut.Ndryshim në dhënien e termineve për viza me qëllim të nisjes së punësimit sipas Rregullës së Ballkanit Perëndimor 14.04.2022 - Në fillim të secilit muaj do të hapet dhe qëndrojë e hapur për 2 deri 3 javë një listë e regjistrimeve për termine për aplikim për vizë.Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. "Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani. Punësimi është i mundur vetëm në atë ... buckshot tires May 03, 2022 · “Për shkak të kërkesës tejet të madhe për termine për viza me qëllim fillimin e punësimit sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, e cila i tejkalon dukshëm terminet që janë në dispozicion dhe për të siguruar mundësi të barabarta gjatë aplikimit për një termin, që nga dhjetori i vitit 2021 këto termine në shtetet e Ballkanit Perëndimor jepen çdo muaj nëpërmjet ... ambasada gjermane prishtine termin per viz pune. 28. Mai 2021. Ambasada gjermane nuk ka marrëdhënie me asnjë agjensiion apo zyrë. 982. certifikatën e lindjes ose të martesës. Fehmi Agani 125 10 000 Prishtinë e-mail: [email protected] tel: +383 38 223 978 faks: +383 38 229 979; Telefoni emergjent për qytetarët kroatë: +377 45 799 561 ...Ja se si mund të aplikoni për termin në ambasadën gjermane (Detaje).Nga sot e deri më 17 dhjetor qytetarët e Kosovës të cilët synojnë shkuarjen në Gjermani me vizë pune mund të caktojnë termin. Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se aplikimi do të nis nga ora 14:00. Kjo ambasadë ka bërë të ditur se nga tash aplikimi do të bëhet me short.Ata që ishin në pritje për tu pajisur me viza pune tani po marrin e-mail/ njoftim nga ambasada gjermane se termini i tyre është anuluar për disa arsyeje. Regjistrimet ekzistuese në listën e deritanishme të pritjes së datave të aplikimeve kanë patur vlefshmëri deri në datën 31.12.2020 vetëm për aplikimet sipas Rregullores së ...Sipas këtyre ndryshimeve, nga 1 janari i vitit 2022, në fillim të secilit muaj do të hapet procedura për caktimin e terminit për vizë pune dhe do të qëndrojë e hapur për 2 deri 3 javë.Dec 15, 2019 · Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. “Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani. Ambasada gjermane hap terminet për viza pune. Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00.Termine per Ambasaden Gjermane. April 4 at 4:00 AM ·. ️ Vize Pune ️. Lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. 2323."Ambasada ofron rreth 500 deri në 800 termine çdo muaj për këtë kategori, derisa të arrihet numri maksimal i vizave prej 5.500 në vit. Mund të llogaritet, se ata, të cilët nuk kanë sukses për të rezervuar një termin, provojnë sërish në muajt pasues.".Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. "Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani.May 03, 2022 · “Për shkak të kërkesës tejet të madhe për termine për viza me qëllim fillimin e punësimit sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, e cila i tejkalon dukshëm terminet që janë në dispozicion dhe për të siguruar mundësi të barabarta gjatë aplikimit për një termin, që nga dhjetori i vitit 2021 këto termine në shtetet e Ballkanit Perëndimor jepen çdo muaj nëpërmjet ... Jan 06, 2022 · Ambasada Gjermane hapi 460 termine, për viza pune aplikuan 56 639 kosovarë. 0 shares. Prishtinë | 06 Jan 2022 | 22:42 | Nga Ekonomia Online. Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ka pranuar gjithsej 56 mijë e 639 aplikime. Ata kanë aplikuar për një prej rreth ... Ambasada Gjermane në Shkup është e stërmbushur me aplikime për viza pune. Edicioni ... ambasada në Shkup nuk mund të arrijë t'u japë termin të gjithë të interesuarve, njofton "DW".Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. "Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani.E vërtet jo pak vetë e përmbushën këtë ëndërr. Vetëm në nëntë muajt e parë të vitit të kaluar ambasadat gjermane në vendet e Ballkanit Perëndimor dhanë 19.294 viza pune. Ambasada gjermane në Tiranë arriti për vitin 2017 të japë 2796 viza. 'Numri i kërkesave për vizave është shumëfishuar dhe vazhdon të rritet'Aktualisht ka një fluks të madh kërkesash, ju lutemi provoni përsëri më vonë", thuhet në faqen ku caktohen terminët për viza. "'Rregullorja për Ballkanin Perëndimor', e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 janar 2021. Me këtë shtetasit e Kosovës do të kenë qasje të privilegjuar në tregun e punës në Gjermani deri më 31 dhjetor 2023. boost mobile locationsbloom from winx club Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. "Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani.May 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej Ambasada ju informon sa më shpejtë të jetë e mundur lidhur me terminin tuaj detyrues për të parashtruar kërkesën për vizë në Ambasadën Gjermane në Prishtinë. Molimo Vas da ovu listu ne koristite za zaposlenje bez priznate diplome sa strukovnih ili visokoškolskih studija, za spajanje porodice, studije ili obuku!Feb 24, 2020 · Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune. Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me një vizë gjashtëmujore […] Historia e ambasadës gjermane në Prishtinë. Ambasada gjermane në Prishtinë u takon misioneve të para diplomatike, të cilat pas mbarimit të luftës kanë hapur zyre ndërlidhëse në Kosovë. Që nga mesi i vitit 1999, në Prishtinë u hap "Zyra për Koordinim Civil për ndihmë të menjëhershme për Kosovën".Apr 08, 2022 · Nga Ambasada gjermane kanë folur për numrin e kosovarëve që do t’u lëshohen viza pune sivjet. Mijëra aplikime për viza dorëzohen çdo muaj në Ambasadën gjermane në Prishtinë. Shumë kosovarë ia mësyjnë këtij misioni diplomatik për Ambasada gjermane: Anulohen terminet për viza pune, janë të nevojshme riregjistrimet. December 21, 2020. ... Po ashtu bëhet e ditur se rregullat e aplikimit për viza pune të parapara në rregulloren e re, në pjesën më të madhe përputhen me rregullat e vlefshme deri tani.Kërkesat shtesë për vizë gjermane bazuar në statusin tuaj të punësimit. Kërkesat shtesë për viza në Gjermani në varësi të zonave tuaja të statusit të punës të renditura më poshtë: Nëse është i punësuar: Kontrata e punës. Pasqyra aktuale bankare e 6 muajve të fundit. Lini lejen nga punëdhënësi.Aktualisht ka një fluks të madh kërkesash, ju lutemi provoni përsëri më vonë", thuhet në faqen ku caktohen terminët për viza. "'Rregullorja për Ballkanin Perëndimor', e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 janar 2021. Me këtë shtetasit e Kosovës do të kenë qasje të privilegjuar në tregun e punës në Gjermani deri më 31 dhjetor 2023.ambasada gjermane aplikimi per termin. August 28, 2021; ambasada gjermane aplikimi per termin2 * 20. Employer and employer's address and telephone number. For students, name and address of educational establishment / Mbiemri dhe emri i ftuesit në shtetin anëtar/shtetet anëtare . ashlnn brookefornite leaked skins Ambasada gjermane: Anulohen terminet për viza pune, janë të nevojshme riregjistrimet. December 21, 2020. ... Po ashtu bëhet e ditur se rregullat e aplikimit për viza pune të parapara në rregulloren e re, në pjesën më të madhe përputhen me rregullat e vlefshme deri tani.Ka një limit, kaq kosovarë do të mund të marrin vizë pune sivjet për në Gjermani. Sot hapen terminet për viza pune në Ambasadën Gjermane. 76% e të rinjve duan të largohen nga Kosova. Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuajFeb 24, 2020 · Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me një vizë gjashtëmujore […] Udhëzim për caktimin e terminit për parashtrimin e kërkesës për vizë pune sipas Rregullores për Ballkanin Perëndimor: Për shkak të kërkesës tejet të madhe për termine për aplikim për vizë, e cila i tejkalon dukshëm terminet që janë në dispozicion, nga dhjetori 2021 terminet do të caktohen nëpërmjet një procedure të shortit.Sep 03, 2021 · Ambasada Gjermane njofton për vizat e punës, lista hapet me 7 shtator. Më 1 janar 2021 në Gjermani ka hyrë në fuqinë e rregullimit të vijës dhe të ahstuquajturës “Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim) gjerman të punës. Kjo vazhdon të ketë vlerë për çdo vend të punës ... May 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej Viza hyrëse për qëndrim të gjatë (mbi 90 ditë) emërtohet "Vizë Kombëtare" (VN) dhe lejon hyrjen për qëndrim të gjatë në territorin e hhtetit që ka lëshuar vizën dhe, me kusht që të jetë e vlefshme, lejon lëvizjen e lirë për një periudhë jo më të gjatë se 90 ditë brenda gjashtë muajsh në territorin e shteteve të ...Ambasada gjermane jep një lajm për vizat e punës, ka të bëjë me terminë për muajin tetor ... Muajin e kaluar ka pasur vështirësi të mëdha për të siguruar termin, kjo për shkak të kërkesave të mëdha. Në medie madje është raportuar se qytetarët po paguajnë shuma të mëdha në agjensione të ndryshme për të siguruar një ...Feb 08, 2022 · Ndërkaq edhe një numër i madh i qytetarëve kanë aplikuar në ambasada të tjera. Sipas tyre, janë në kërkim të një jete më të mirë e page më të dinjitetshme. Qytetarët thonë se kanë më shumë se dy vjet që presin për një vizë pune. “Qe dy vjet një djalë i imi është kah aplikon në Ambasadë gjermane. ambasada gjermane prishtine termin per viz pune. 28. Mai 2021. Ambasada gjermane nuk ka marrëdhënie me asnjë agjensiion apo zyrë. 982. certifikatën e lindjes ose të martesës. Fehmi Agani 125 10 000 Prishtinë e-mail: [email protected] tel: +383 38 223 978 faks: +383 38 229 979; Telefoni emergjent për qytetarët kroatë: +377 45 799 561 ...Jul 08, 2020 · Informacione aktuale rreth udhëtimeve hyrëse në Gjermani, rregullave të karantinës dhe aplikimit për vizë mund ti gjeni më poshtë. Ato janë publikuar në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane. Këtu gjeni informacione rreth aplikimit për vizë, udhëtimeve hyrëse në Gjermani dhe rregullave të karantinës. 1. Oct 07, 2021 · Edhe sot do të hapet afati i terminëve për vizë punë nga ambasada Gjermane në Kosovë. Ambasada ka njoftuar se lista e pritjes për caktimin e terminit për parashtrimin e kërkesës për vizë për muajin tetor do të hapet sot, më 7 tetor, në orën 14:00, shkruan Reporteri.net. “Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ... May 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej bios downgrade acerforabodies only Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin dhe Konsullatat e Përgjithshme të RKS në Munih, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf dhe Hamburg- njofton të gjithë shtetasit nga Kosova që synojnë punësimin në Gjermani, për kushtet, pas hyrjes në fuqi me datë 1 mars 2020, të ligjit të ri “mbi punësimin në Gjermani të punonjësve të kualifikuar”. 937. ylli.net - 26/04/2021. Share. Kosovë.Bashkim familjar Per te gjithë te interesuarit na shkruani ne Viber +38345560766 Info 045560766 Ambasada Gjermane në Tiranë ka treguar për të gjithë shqiptarët që duan të aplikojnë për një vizë pune drejt Gjermanisë për procedurat që duhet të ndjekin. Share. Ambasada gjermane thotë se për viza punë, nga janari i vitit 2021, duhet ... Tani do jete shumë më lehtë per të marre një vizë për në Gjermani, qoftë për bashkim familjar, punë apo studime. Kjo pasi ambasda gjermane ne Kosove lehtëson terminet për bashkim familjar, studime edhe për punë.Ndiqeni udhëzimet më poshtë sipas publikimit të ambasadës gjermane:Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëmMay 03, 2022 · “Për shkak të kërkesës tejet të madhe për termine për viza me qëllim fillimin e punësimit sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, e cila i tejkalon dukshëm terminet që janë në dispozicion dhe për të siguruar mundësi të barabarta gjatë aplikimit për një termin, që nga dhjetori i vitit 2021 këto termine në shtetet e Ballkanit Perëndimor jepen çdo muaj nëpërmjet ... Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune. Gazeta Express. 24/02/2020 14:04. Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me ...Oct 07, 2021 · Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se sot do të hapet afati për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani. Sipas njoftimit nga Ambasada është thënë se linku për të caktuar termin online për viza pune do të hapet në orën 14:00, mirëpo ky link aktualisht është jashtë funksionit. Aug 30, 2021 · Ambasada e Gjermanisë pas një pauzë gati dy vjeçare ka nis të lëshoj sërish viza punë për një numër të shteteve të Ballkanit, përfshirë edhe Kosovën, transmeton “Indeksonline”. Tash e dy muaj, në fillim të Tani do jete shumë më lehtë per të marre një vizë për në Gjermani, qoftë për bashkim familjar, punë apo studime. Kjo pasi ambasda gjermane ne Kosove lehtëson terminet për bashkim familjar, studime edhe për punë.Ndiqeni udhëzimet më poshtë sipas publikimit të ambasadës gjermane:Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëmambasada gjermane aplikimi per termin. August 28, 2021; ambasada gjermane aplikimi per terminTani do jete shumë më lehtë per të marre një vizë për në Gjermani, qoftë për bashkim familjar, punë apo studime. Kjo pasi ambasda gjermane ne Kosove lehtëson terminet për bashkim familjar, studime edhe për punë.Ndiqeni udhëzimet më poshtë sipas publikimit të ambasadës gjermane:Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëmAmbasada Gjermane del me një njoftimin e rëndësishëm për vizat e punës. September 6, 2021 Aktualitet/Lajme, Kryesore Leave a comment 136 Views. ... Për udhëtimet hyrëse drejt Gjermanisë ju duhet të keni një ofertë detyruese pune nga një punëdhënës në Gjermani dhe një vizion kombëtar. Për vendin e lirë të punës nuk duhet ...Për pjesëmarrje në procedurën e shortit për termine në shkurt, është i nevojshëm regjistrimi në janar. Ambasada do të njoftojë me kohë për periudhën e hapjes së listës së regjistrimit për janar. Në fund të janarit, personat e përzgjedhur me short do të marrin njofimin nga ambasada për ditën kur iu caktohet termini në ... Ambasada gjermane, deklaron se nuk janë të vërteta raportimet se nga 1 janari i vitit 2019 me të cilin qytetarët nga vendet të cilat nuk janë anëtare në Bashkimin Evropian do t'u mundësojë të punësohen në ndonjë shtet të Unionit nën kushtet e njëjta si qytetarët e vendeve anëtare të BE-së.Ambasada Gjermane kontrollon dhe vendos lidhur me kërkesën tuaj. Për ta bërë këtë, ajo kontrollon, nëse aplikacioni juaj i plotëson kërkesat ligjore. Kjo zakonisht zgjatë deri në 15 ditë. Ju lusim të keni mirëkuptim që pyetjet në lidhje me ecurinë e lëndës gjatë kësaj kohe të përpunimit në parim nuk mund të përgjigjen.Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune. Gazeta Express. 24/02/2020 14:04. Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me ...Sep 03, 2021 · Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë, ka dhënë më shumë informacione rreth Rregullores për Ballkanin Perëndimor. Tutje Ambasada përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se lista e pritjes për termine në muajin shtator është mbyllur, ndërsa për tetorin do të hapet të martën, me 7 shtator. Apr 08, 2022 · Nga Ambasada gjermane kanë folur për numrin e kosovarëve që do t’u lëshohen viza pune sivjet. Mijëra aplikime për viza dorëzohen çdo muaj në Ambasadën gjermane në Prishtinë. Shumë kosovarë ia mësyjnë këtij misioni diplomatik për Qytetarët e Kosovës, të cilët kanë synuar të caktojnë në ambasadën e Gjermanisë një termin për aplikim për vizë pune, sot janë përballur me mosfunksionim e web-faqes së ambasadës për këtë çështje. Ata kanë raportuar në KALLXO.com për mosfunksionimin e web-faqes së ambasadës dhe rrjedhimisht nuk kanë mundur të caktojnë termin. Në pamundësi për të […] clove hunger gamesempire fxm Aplikimi Per Vize Italiane Ne Prishtine ... Aplikim për vizë per tërheqjen e bashkëshortit es ne. Ambasada gjermane në Prishtinë Ja si mund të merrni një vizë. Ambasada së SHBA në Kosovë xk usembassy gov. PROCEDURA E APLIKIMIT PËR VIZA AFATSHKURTE. RK Termin Bereich wählenAug 21, 2007 · Në këtë drejtim, duke aplikuar për çështjet e studentëve (Studentenwerk) në universitetet gjermane, mund të mësohet kohëzgjatja e lejes së punës në vendndodhje. 8-ADRESA PERFAQESUESE GJERMANE NE TURQI Ambasada Federale e Gjermanisë Bulevardi Ataturk 114 Kavaklidere- Ankara Tel: ++ 90.312.426 54 65 (4 rreshta), 455 51 00 Ambasada gjermane, deklaron se nuk janë të vërteta raportimet se nga 1 janari i vitit 2019 me të cilin qytetarët nga vendet të cilat nuk janë anëtare në Bashkimin Evropian do t'u mundësojë të punësohen në ndonjë shtet të Unionit nën kushtet e njëjta si qytetarët e vendeve anëtare të BE-së.Ambasada Gjermane Tiran ... Federale Gjermane ka bërë të mundur edhe përtej vitit 2020 qasjen e privilegjuar në tregun gjerman te punës per shtetas nga Shqipëria (si edhe nga Bosnie Hercegovina, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia). ... Takimet për aplikim për vize sipas ketij rregulli do të jepen vecmas cdo muaj.Ambasada Gjermane në Kosovë. Mirë se erdhët në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane në Prishtinë! Page 1. Ju lutem vini re: Hyjnë sërish në fuqi kufizimet e udhëtimeve hyrëse për udhëtarët nga Kosova! Vizitat në Departamentin Konsullor-Ligjor dhe në Zyrën e vizave janë pa përjashtim të mundura vetëm pas caktimit të ...Pasi të jeni regjistruar në listën e pritjes për termine, Ju brenda 30 minutave do të merrni një konfirmim fillestar përmes emajlit me informacione plotësuese mbi procedurën dhe një numër të regjistrimit (Referenznummer). Lista e pritjes për termine me qëllim punësimi sipas nenit 26 paragrafi 2 i Rregullores për punësim ... Me anë te këtij ligji qeveria e Republikes Federale Gjermane ka bërë të mundur edhe përtej vitit 2020 qasjen e privilegjuar në tregun gjerman te punës per shtetas nga Shqipëria (si edhe nga Bosnie Hercegovina, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia). ... Ambasada në këtë mënyrë ju udhëzon se kërkesat për viza në të ...Termine per Ambasaden Gjermane. 14 hrs ·. Ambasada Gjermane del me një njoftim për vizat e punës, lista e pritjes për terminet e tetorit hapet me 7 shtator. Më 1 janar 2021 në Gjermani ka hyrë në fuqinë e rregullimit të vijës dhe të ahstuquajturës "Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim ...Puntorët me vizë pune në Gjermani. Si rregull, të gjithë të huajt duhet të pajisen me vizë për qëndrime më të gjata sesa tre muaj apo qëndrime që çojnë në punësim fitimprurës. Përjashtim nga ky rregull bëjnë shtetasit e BE-së dhe ZEE-së (Zonës Ekonomike Evropiane), si edhe shtetasit e Zvicrës. Shtetasit e të gjitha ...Puntorët me vizë pune në Gjermani. Si rregull, të gjithë të huajt duhet të pajisen me vizë për qëndrime më të gjata sesa tre muaj apo qëndrime që çojnë në punësim fitimprurës. Përjashtim nga ky rregull bëjnë shtetasit e BE-së dhe ZEE-së (Zonës Ekonomike Evropiane), si edhe shtetasit e Zvicrës. Shtetasit e të gjitha ...Mirëseerdhët në sistemin për dhënien e termineve të ambasadës Gjermane në Shkup / Welcome to the Appointment Booking System of the German Embassy in Skopje Tani Ju keni mundësinë në çdo kohë të regjistroheni në listën e pritjes për termine dhe në të gjitha rastet do të caktohet termini më i hershëm i mundshëm.Ambasada gjermane: Anulohen terminet për viza pune, janë të nevojshme riregjistrimet. December 21, 2020. ... Po ashtu bëhet e ditur se rregullat e aplikimit për viza pune të parapara në rregulloren e re, në pjesën më të madhe përputhen me rregullat e vlefshme deri tani.Feb 24, 2020 · Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me një vizë gjashtëmujore […] Apr 04, 2022 · Ambasada gjermane hap terminet për viza pune. Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. Historia e ambasadës gjermane në Prishtinë. Ambasada gjermane në Prishtinë u takon misioneve të para diplomatike, të cilat pas mbarimit të luftës kanë hapur zyre ndërlidhëse në Kosovë. Që nga mesi i vitit 1999, në Prishtinë u hap "Zyra për Koordinim Civil për ndihmë të menjëhershme për Kosovën".Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune. Gazeta Express. 24/02/2020 14:04. Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me ...Ata që ishin në pritje për tu pajisur me viza pune tani po marrin e-mail/ njoftim nga ambasada gjermane se termini i tyre është anuluar për disa arsyeje. Regjistrimet ekzistuese në listën e deritanishme të pritjes së datave të aplikimeve kanë patur vlefshmëri deri në datën 31.12.2020 vetëm për aplikimet sipas Rregullores së ...Aug 30, 2021 · Ambasada e Gjermanisë pas një pauzë gati dy vjeçare ka nis të lëshoj sërish viza punë për një numër të shteteve të Ballkanit, përfshirë edhe Kosovën, transmeton “Indeksonline”. Tash e dy muaj, në fillim të Viza hyrëse për qëndrim të gjatë (mbi 90 ditë) emërtohet "Vizë Kombëtare" (VN) dhe lejon hyrjen për qëndrim të gjatë në territorin e hhtetit që ka lëshuar vizën dhe, me kusht që të jetë e vlefshme, lejon lëvizjen e lirë për një periudhë jo më të gjatë se 90 ditë brenda gjashtë muajsh në territorin e shteteve të ...Ambasada gjermane nuk ka marrëdhënie me asnjë agjenci apo zyrë, përcjell albinfo.ch. Prandaj nuk është e nevojshme që për vizë pune të ngarkoni ndonjë agjenci apo zyrë udhëtimi. Kërkesat për termine janë falas, sikur edhe ndihma për të plotësuar formularët në gjuhën shqipe. Taksa e vetme që duhet paguar është taksa ... iden versiofortnite leaks twitter Jun 30, 2021 · Nga nesër mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune Wednesday, 30 June 2021 - 23:12 albinfo.ch Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. Feb 12, 2022 · Një gjë e tillë po vlerësohet se është theksuar kohëve të fundit dhe ndër shkaqet kryesore po radhitet paga jodinjitoze dhe mundësitë e punësimit jashtë shtetit. Për këtë të fundit ka interesim të dukshëm të qytetarëve. Për vizë pune, vetëm në Ambasadën e Gjermanisë gjatë muajit janar kanë aplikuar afro 50 mijë persona Aug 21, 2007 · Në këtë drejtim, duke aplikuar për çështjet e studentëve (Studentenwerk) në universitetet gjermane, mund të mësohet kohëzgjatja e lejes së punës në vendndodhje. 8-ADRESA PERFAQESUESE GJERMANE NE TURQI Ambasada Federale e Gjermanisë Bulevardi Ataturk 114 Kavaklidere- Ankara Tel: ++ 90.312.426 54 65 (4 rreshta), 455 51 00 Mirëseerdhët në sistemin për dhënien e termineve të ambasadës Gjermane në Shkup / Welcome to the Appointment Booking System of the German Embassy in Skopje Tani Ju keni mundësinë në çdo kohë të regjistroheni në listën e pritjes për termine dhe në të gjitha rastet do të caktohet termini më i hershëm i mundshëm.May 03, 2022 · “Për shkak të kërkesës tejet të madhe për termine për viza me qëllim fillimin e punësimit sipas Rregullores së Ballkanit Perëndimor, e cila i tejkalon dukshëm terminet që janë në dispozicion dhe për të siguruar mundësi të barabarta gjatë aplikimit për një termin, që nga dhjetori i vitit 2021 këto termine në shtetet e Ballkanit Perëndimor jepen çdo muaj nëpërmjet ... Apr 07, 2022 · Ambasada Gjermane, ka bërë të ditur se në secilin muaj, nga dhjetori e këndej për një termin sipas procedurës së shortit janë regjistruar rreth 45 mijë deri në 55 mijë persona. Ndërkaq këtë javë presidentja Osmani ka thënë se janë rreth 50 mijë qytetarë që provojnë çdo muaj të largohen nga Kosova dhe aplikojnë për […] Ambasada gjermane ka njoftim të rëndësishëm për kosovarët që duan të punojnë në Gjermani 4 Shtator, 2021 Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka dal me një njoftim të ri rreth caktimit të termineve për viza pune. Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. "Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani. Punësimi është i mundur vetëm në atë ...Feb 24, 2020 · Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me një vizë gjashtëmujore […] "Ambasada ofron rreth 500 deri në 800 termine çdo muaj për këtë kategori, derisa të arrihet numri maksimal i vizave prej 5.500 në vit. Mund të llogaritet, se ata, të cilët nuk kanë sukses për të rezervuar një termin, provojnë sërish në muajt pasues.".Ambasada Gjermane. Tashmë dihet se më 1 janar 2021 në Gjermani kanë hyrë në fuqinë e rregulla të reja të punëstë nëpërmjet të ashtuquajturës "Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim). Kjo vazhdon të ketë vlerë për çdo vend të punës - pavarësisht kualifikimit të njohur ...May 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej ambasada gjermane aplikimi per termin. August 28, 2021; ambasada gjermane aplikimi per termin Sep 03, 2021 · Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë, ka dhënë më shumë informacione rreth Rregullores për Ballkanin Perëndimor. Tutje Ambasada përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se lista e pritjes për termine në muajin shtator është mbyllur, ndërsa për tetorin do të hapet të martën, me 7 shtator. Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin dhe Konsullatat e Përgjithshme të RKS në Munih, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf dhe Hamburg- njofton të gjithë shtetasit nga Kosova që synojnë punësimin në Gjermani, për kushtet, pas hyrjes në fuqi me datë 1 mars 2020, të ligjit të ri “mbi punësimin në Gjermani të punonjësve të kualifikuar”. 937. ylli.net - 26/04/2021. Share. Kosovë.Bashkim familjar Per te gjithë te interesuarit na shkruani ne Viber +38345560766 Info 045560766 Ambasada Gjermane në Tiranë ka treguar për të gjithë shqiptarët që duan të aplikojnë për një vizë pune drejt Gjermanisë për procedurat që duhet të ndjekin. Share. Ambasada gjermane thotë se për viza punë, nga janari i vitit 2021, duhet ... Jan 06, 2022 · Ambasada Gjermane hapi 460 termine, për viza pune aplikuan 56 639 kosovarë. 0 shares. Prishtinë | 06 Jan 2022 | 22:42 | Nga Ekonomia Online. Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ka pranuar gjithsej 56 mijë e 639 aplikime. Ata kanë aplikuar për një prej rreth ... Ambasada Gjermane jep detaje për viza të punës për kosovarët. Terminët lidhur me procedurat për vizat me qëllim fillimin e punësimit në shtetin gjerman sipas Rregullës për Ballkanin Perëndimor, janë duke u stërzgjatur me mbi një vit pritje në ambasadën gjermane në Prishtinë.Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. Deri më tani mijëra kosovarë kanë aplikuar […]Dec 15, 2019 · Ambasada gjermane në Prishtinë me anë të një njoftimi tregon disa nga detajet e këtij Ligji dhe procedurën e aplikimit për vizë. “Si fuqi punëtore e kualifikuar konsiderohen të diplomuarit në universitete si dhe personat me një kualifikim në arsimin profesional që njihet në Gjermani. Sep 03, 2021 · Ambasada Gjermane del me një njoftim për vizat e punës, lista e pritjes për terminet e tetorit hapet me 7 shtator September 3, 2021 Më 1 janar 2021 në Gjermani ka hyrë në fuqinë e rregullimit të vijës dhe të ahstuquajturës “Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim) gjerman të punës. Ambasada Gjermane del me njoftim për vizat e punës: Lista e pritjes për terminet e tetorit hapet me 7 shtator. ... Për udhëtimet hyrëse drejt Gjermanisë ju duhet të keni një ofertë detyruese pune nga një punëdhënës në Gjermani dhe një vizion kombëtar. Për vendin e lirë të punës nuk duhet të keni këtu në kandidatë të ...Feb 24, 2020 · Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune. Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me një vizë gjashtëmujore […] Jul 08, 2020 · Informacione aktuale rreth udhëtimeve hyrëse në Gjermani, rregullave të karantinës dhe aplikimit për vizë mund ti gjeni më poshtë. Ato janë publikuar në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane. Këtu gjeni informacione rreth aplikimit për vizë, udhëtimeve hyrëse në Gjermani dhe rregullave të karantinës. 1. Aplikimi për vizë Aktualisht mund… Dec 15, 2019 · Më 1 mars të 2020-së pritet të hyjë në fuqi Ligji gjerman për Fuqinë Punëtore, i cili rregullon me detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të vish në Gjermani edhe me një vizë gjashtë mujore për të kërkuar punë duke i mbuluar personalisht shpenzimet për […] Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se sot do të hapet afati për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani. Sipas njoftimit nga Ambasada është thënë se linku për të caktuar termin online për viza pune do të hapet në orën 14:00, mirëpo ky link aktualisht është jashtë funksionit.Puntorët me vizë pune në Gjermani. Si rregull, të gjithë të huajt duhet të pajisen me vizë për qëndrime më të gjata sesa tre muaj apo qëndrime që çojnë në punësim fitimprurës. Përjashtim nga ky rregull bëjnë shtetasit e BE-së dhe ZEE-së (Zonës Ekonomike Evropiane), si edhe shtetasit e Zvicrës. Shtetasit e të gjitha ...Edhe sot do të hapet afati i terminëve për vizë punë nga ambasada Gjermane në Kosovë. Ambasada ka njoftuar se lista e pritjes për caktimin e terminit për parashtrimin e kërkesës për vizë për muajin tetor do të hapet sot, më 7 tetor, në orën 14:00, shkruan Reporteri.net. "Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ...Ambasada Gjermane hapi 460 termine, për viza pune aplikuan 56 639 kosovarë. 0 shares. Prishtinë | 06 Jan 2022 | 22:42 | Nga Ekonomia Online. Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ka pranuar gjithsej 56 mijë e 639 aplikime. Ata kanë aplikuar për një prej rreth ...Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se sot do të hapet afati për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani. Sipas njoftimit nga Ambasada është thënë se linku për të caktuar termin online për viza pune do të hapet në orën 14:00, mirëpo ky link aktualisht është jashtë funksionit.Nga sot mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër COVID 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. "Rregullorja për Ballkanin Perëndimor" e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 ...Ndryshim në dhënien e termineve për viza me qëllim të nisjes së punësimit sipas Rregullës së Ballkanit Perëndimor 14.04.2022 - Në fillim të secilit muaj do të hapet dhe qëndrojë e hapur për 2 deri 3 javë një listë e regjistrimeve për termine për aplikim për vizë.Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se sot do të hapet afati për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani. Sipas njoftimit nga Ambasada është thënë se linku për të caktuar termin online për viza pune do të hapet në orën 14:00, mirëpo ky link aktualisht është jashtë funksionit.Ambasada Gjermane Tiran ... Ofertë konkrete e një vendi pune ose kontratë e punës. Ditën e aplikimit të vizës jo më e vjetër se 6 muaj dhe të përmbajë të dhënat e mëposhtme : Llojin e punës / Përcaktimin e profesionit; Kohëzgjatjen e punesimit;937. ylli.net - 26/04/2021. Share. Kosovë.Bashkim familjar Per te gjithë te interesuarit na shkruani ne Viber +38345560766 Info 045560766 Ambasada Gjermane në Tiranë ka treguar për të gjithë shqiptarët që duan të aplikojnë për një vizë pune drejt Gjermanisë për procedurat që duhet të ndjekin. Share. Ambasada gjermane thotë se për viza punë, nga janari i vitit 2021, duhet ... Terminet për viza pune, ambasada e Gjermanisë në Shkup me njoftim të rëndësishëm. Ballina. Gazeta Express. 30/11/2021 14:30. Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se për çdo muaj do të përdoret një lloj procedure e shortit. "Ju lutemi të keni parasysh se ...Nga nesër mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Wednesday, 30 June 2021 - 23:12 albinfo.ch. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. „Rregullorja për Ballkanin ...Sep 21, 2020 · Më 26 gusht 2020 qeveria gjermane miratoi zgjatjen e së ashtuquajturës Rregullore të Ballkanit Perëndimor. Ajo u lejon edhe personave me kualifikim të ulët të vijnë në Gjermani për të ... Jan 06, 2022 · Ambasada Gjermane hapi 460 termine, për viza pune aplikuan 56 639 kosovarë. 0 shares. Prishtinë | 06 Jan 2022 | 22:42 | Nga Ekonomia Online. Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ka pranuar gjithsej 56 mijë e 639 aplikime. Ata kanë aplikuar për një prej rreth ... 2 * 20. Employer and employer's address and telephone number. For students, name and address of educational establishment / Mbiemri dhe emri i ftuesit në shtetin anëtar/shtetet anëtare .Për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ambasada i ka pranuar 56,639 aplikime dhe në janar të vitit gjithsej 48,962 aplikime", thekson ambasada gjermane. Që nga dhjetori i vitit 2021, terminët për viza pune në Gjermani jepen përmes shortit.Ambasada gjermane ka marrë një vendim të ri lidhur me kohën e pritjes nga parashtrimi i kërkesës për termin deri në paraqitjen fizike për vizë. Lajmin ka bërë të ditur vet ambasada, përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare. Në njoftim thuhet se personat të cilët janë të interesuar për të bërë termin në […]Feb 24, 2020 · Ambasada e Gjermanisë tregon si të aplikoni për vizë pune Më 1 mars në Gjermani pritet të hyjë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i cili rregullon në detaje ardhjen e tyre nga vendet jashtë Bashkimit Evropian. Sipas Ligjit, për herë të parë mund të shkosh në Gjermani edhe me një vizë gjashtëmujore […] Puntorët me vizë pune në Gjermani. Si rregull, të gjithë të huajt duhet të pajisen me vizë për qëndrime më të gjata sesa tre muaj apo qëndrime që çojnë në punësim fitimprurës. Përjashtim nga ky rregull bëjnë shtetasit e BE-së dhe ZEE-së (Zonës Ekonomike Evropiane), si edhe shtetasit e Zvicrës. Shtetasit e të gjitha ...Jan 06, 2022 · Ambasada Gjermane hapi 460 termine, për viza pune aplikuan 56 639 kosovarë. 0 shares. Prishtinë | 06 Jan 2022 | 22:42 | Nga Ekonomia Online. Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ka pranuar gjithsej 56 mijë e 639 aplikime. Ata kanë aplikuar për një prej rreth ... Jan 06, 2022 · Ambasada Gjermane hapi 460 termine, për viza pune aplikuan 56 639 kosovarë. 0 shares. Prishtinë | 06 Jan 2022 | 22:42 | Nga Ekonomia Online. Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se për procedurën e shortit në dhjetor të vitit 2021 ka pranuar gjithsej 56 mijë e 639 aplikime. Ata kanë aplikuar për një prej rreth ... Sep 03, 2021 · Ambasada Gjermane njofton për vizat e punës, lista hapet me 7 shtator. Më 1 janar 2021 në Gjermani ka hyrë në fuqinë e rregullimit të vijës dhe të ahstuquajturës “Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim) gjerman të punës. Kjo vazhdon të ketë vlerë për çdo vend të punës ... Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se sot do të hapet afati për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani. Sipas njoftimit nga Ambasada është thënë se linku për të caktuar termin online për viza pune do të hapet në orën 14:00, mirëpo ky link aktualisht është jashtë funksionit.Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. Deri më tani mijëra kosovarë kanë aplikuar […]Aktualisht ka një fluks të madh kërkesash, ju lutemi provoni përsëri më vonë", thuhet në faqen ku caktohen terminët për viza. "'Rregullorja për Ballkanin Perëndimor', e rinovuar, ka hyrë në fuqi më 1 janar 2021. Me këtë shtetasit e Kosovës do të kenë qasje të privilegjuar në tregun e punës në Gjermani deri më 31 dhjetor 2023.Dec 02, 2021 · Cani përmes kësaj video tha se në shpjegimin e Ambasadës Gjermane thuhet se kërkesat e kalon shumë numrin e orareve që mund të vihen në dispozicion nga autoritetet. Andaj prej datës 1 dhjetor të vitit 2021, pra çdo muaj të ardhshëm do të ketë një procedurë të caktimit të terminëve me short. Termin Per Vize Gjermane ambasada gjermane ka nj lajm pr kosovart q duan dhe po presin viz pune pr n gjermani admin march 4 2019 ambasada gjermane ka marr nj vendim t ri lidhur me kohn e pritjes nga parashtrimi i krkess pr termin deri n paraqitjen fizike pr viz, jam nje student qe dua ta beje nje termin ne ambasaden gjermane kam 1 muaj qe temtojFür andere Angelegenheiten buchen Sie bitte einen Termin in der entsprechenden Kategorie. Termine für die Beglaubigung von Fotokopien können auch in der Kategorie "Sonstige Konsularangelegenheiten" gebucht werden. Beim Termin können Urkunden zur Legalisation oder Dokumente zur Fotokopiebeglaubigung abgegeben und die Gebühr bezahlt werden.Ambasada gjermane hap terminet për viza pune. Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00.Ambasada Gjermane Tiran ... Vizë për qëndrime afatgjata (vize kombëtare) ... Per aplikuesit e formimit profesional vlen: ju lutemi, rezervoni takimin të paktën 3 muaj para fillimit të shkolles profesionale, në të kundërt aplikimi juaj për vizë nuk mund të përpunohet.Aplikimi Per Vize Italiane Ne Prishtine ... Aplikim për vizë per tërheqjen e bashkëshortit es ne. Ambasada gjermane në Prishtinë Ja si mund të merrni një vizë. Ambasada së SHBA në Kosovë xk usembassy gov. PROCEDURA E APLIKIMIT PËR VIZA AFATSHKURTE. RK Termin Bereich wählenAmbasada gjermane në Kosovë ka dal edhe me një njoftim për sa i përket caktimit të termineve për viza pune, raporton Albinfo.ch. "Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ardhshëm tashmë ka regjistrime të mjaftueshme. Prandaj lista e pritjes për termine për muajin shtator është mbyllur. Lista e pritjes për tetorin ...Ambasada vë në dispozicion data/orare aplikimi për vetërezervim. Nëse këto data/orare janë të zëna do të keni mundësinë më vonë për të rezervuar një të tillë. Lutemi të rezervoni një datë/orar aplikimi, vetëm nëse dispononi të gjithë dokumentacionin sipas fletëve tona të informacionit.Aplikimi Per Vize Italiane Ne Prishtine ... Aplikim për vizë per tërheqjen e bashkëshortit es ne. Ambasada gjermane në Prishtinë Ja si mund të merrni një vizë. Ambasada së SHBA në Kosovë xk usembassy gov. PROCEDURA E APLIKIMIT PËR VIZA AFATSHKURTE. RK Termin Bereich wählenNga nesër mund të aplikoni për termin në Ambasadën gjermane për viza pune. Wednesday, 30 June 2021 - 23:12 albinfo.ch. Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes për caktimin e një termini. „Rregullorja për Ballkanin ...Ambasada Gjermane Prishtin ... Nëse e keni rezervuar një termin, ju lutemi kontrolloni rregullisht kutinë tuaj të postës elektronike. Info. Informata me rëndësi: Gjatë udhëtimeve hyrëse drejt Gjermanisë nga shtetet jashtë BE-së, edhe më tej vlejnë kufizimet e qarta të udhëtimit.Siç mësoi DW nga Ministria e Punëve të Jashtme, vetëm në vitin 2017, Ambasada Gjermane në Prishtinë ka trajtuar 19 000 kërkesa për viza afatgjate, pra, jo Schengen. Me këto shifra seksioni i vizave në Ambasadën Gjermane në Prishtinë është ndër dhjetë më të mëdhatë në botë, sikurse edhe seksionet e vizave në Beograd dhe ...Ambasada Gjermane kontrollon dhe vendos lidhur me kërkesën tuaj. Për ta bërë këtë, ajo kontrollon, nëse aplikacioni juaj i plotëson kërkesat ligjore. Kjo zakonisht zgjatë deri në 15 ditë. Ju lusim të keni mirëkuptim që pyetjet në lidhje me ecurinë e lëndës gjatë kësaj kohe të përpunimit në parim nuk mund të përgjigjen.Ambasada gjermane në Kosovë ka dal edhe me një njoftim për sa i përket caktimit të termineve për viza pune, raporton Albinfo.ch. "Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ardhshëm tashmë ka regjistrime të mjaftueshme. Prandaj lista e pritjes për termine për muajin shtator është mbyllur. Lista e pritjes për tetorin ...Për të marrë pjesë në shortin e emërimeve në shkurt 2022, kërkohet një regjistrim i ri në janar 2022. Ambasada do të shpallë në kohë periudhën e hapjes së listës së regjistrimit për janar 2022. Në fund të janarit 2022, personat e tërhequr do të njoftohen nga ambasada se kur do të bëhet takimi i tyre në shkurt 2022.Sep 03, 2021 · Ambasada Gjermane njofton për vizat e punës, lista hapet me 7 shtator. Më 1 janar 2021 në Gjermani ka hyrë në fuqinë e rregullimit të vijës dhe të ahstuquajturës “Rregullimi për Ballkanin Perëndimor (§ 26 paragrafi 2 Urdhëresa për Punësim) gjerman të punës. Kjo vazhdon të ketë vlerë për çdo vend të punës ... May 05, 2022 · Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vazhdimisht ka qenë optimist për rritje ekonomike, si dhe punësim të madh në Kosovë përgjatë qeverisjes së tij. Madje ai pati deklaruar se janë hapur mbi 25 mijë vende të reja pune. Por pavarësisht këtij deklarimi, shumë shpresëdhënëse nuk janë këto “zhvillime” edhe për të rinjtë e Kosovës. Shumë prej Informacion për njohjen e kualifikimeve të huaja arsimore mund të gjenden në: www.anerkennung-in-deutschland.de. Udhëzim për aplikuesit duke filluar nga mosha 45 vjeç: Për tu pajisur më një vizë punësimi, që nga 01.01.2022 duhet të kenë një kontratë pune me pagën mujore (brutto) prej të paktën 3.877,50 €. Apr 04, 2022 · Ambasada gjermane hap terminet për viza pune. Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. Ambasada Gjermane Prishtin ... Nëse e keni rezervuar një termin, ju lutemi kontrolloni rregullisht kutinë tuaj të postës elektronike. Info. Informata me rëndësi: Gjatë udhëtimeve hyrëse drejt Gjermanisë nga shtetet jashtë BE-së, edhe më tej vlejnë kufizimet e qarta të udhëtimit.Ambasada Gjermane në Kosovë. Mirë se erdhët në faqen e internetit të Ambasadës Gjermane në Prishtinë! Page 1. Ju lutem vini re: Hyjnë sërish në fuqi kufizimet e udhëtimeve hyrëse për udhëtarët nga Kosova! Vizitat në Departamentin Konsullor-Ligjor dhe në Zyrën e vizave janë pa përjashtim të mundura vetëm pas caktimit të ...ambasada gjermane aplikimi per termin. August 28, 2021; ambasada gjermane aplikimi per terminOct 07, 2021 · Edhe sot do të hapet afati i terminëve për vizë punë nga ambasada Gjermane në Kosovë. Ambasada ka njoftuar se lista e pritjes për caktimin e terminit për parashtrimin e kërkesës për vizë për muajin tetor do të hapet sot, më 7 tetor, në orën 14:00, shkruan Reporteri.net. “Për terminet që janë në dispozicion në muajin e ... Tani do jete shumë më lehtë per të marre një vizë për në Gjermani, qoftë për bashkim familjar, punë apo studime. Kjo pasi ambasda gjermane ne Kosove lehtëson terminet për bashkim familjar, studime edhe për punë.Ndiqeni udhëzimet më poshtë sipas publikimit të ambasadës gjermane:Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëmApr 04, 2022 · Ambasada gjermane hap terminet për viza pune. Sot në orën 14:00, Ambasada Gjermane në Kosovë hap terminët e reja për viza. Në njoftimin e ambasadës thuhet se lista e regjistrimeve për termine në periudhën maj deri në fillim të muajit qershor do të hapet nga 04.04.2022 në orën 14:00 deri më 13.04.2022 në orën 14:00. Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se sot do të hapet afati për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani. Sipas njoftimit nga Ambasada është thënë se linku për të caktuar termin online për viza pune do të hapet në orën 14:00, mirëpo ky link aktualisht është jashtë funksionit.Aug 21, 2007 · Në këtë drejtim, duke aplikuar për çështjet e studentëve (Studentenwerk) në universitetet gjermane, mund të mësohet kohëzgjatja e lejes së punës në vendndodhje. 8-ADRESA PERFAQESUESE GJERMANE NE TURQI Ambasada Federale e Gjermanisë Bulevardi Ataturk 114 Kavaklidere- Ankara Tel: ++ 90.312.426 54 65 (4 rreshta), 455 51 00 acc basketball tournamenteaston slowpitch softball bats--L1